Pitymallatkor találkozunk egy reggeli reményében, de iHop-ék későnkelők, így Zs letesz a palacsintázásról. Két órányi autóúttal délebbre, a Diner breakfast menu-ben a sültkrumpli eleddig ösmeretlen formában érkezik.
Összesen bő 4 óra az út. Körbekocsikázunk, majd a múzeum-művek közül találomra a Library of Congress épületébe nézünk be. Lincoln- és Alkotmány-kiállítás, mi más?
Némi újabb autókázás után belátom, nem nagyon akarok itt sétafikálni. Hatalmas épületek, hatalmas gyűjteménnyel, hatalmas parkokban, hatalmas távolságokra.
A James Madison Memorial Building.
Hirshhorn Museum and Sculpture Garden.
Pentagon a maga szikár stílusával.
National Museum of American Indian. Végre, valami tetsző. (Ép. Douglas Cardinal, blackfoot; Johnpaul Jones cherokee; továbbá caddo, hopi, navajo közreműködők.)
A Capitolium épületéhez közel sem lehet jutni, pedig jó 10 éve, mikor Zs-ék utoljára ittjártak, szabadon be lehetett menni.
State, War, and Navy Building talpig tavaszban pompázik. Sok-sok magnólia.
A Fehér Ház-hoz közeledve egyre élénkebb forgalom.
A szólás-szabad mamival fényképezkednek, szerintem nem is olvassák a tábláit.
Végigcsemegézem az Obama-árust. Bőség.
Zs ártatlan javaslatára, hogy kukkantsunk be a National Air and Space Museum aulába, engedelmesen kikászálódunk, de mire eltátom a szám, Zs is ott terem, s mondja.
A Nasa volt ugye a konkurrencia. Akik emberekkel próbálkoztak – ezzel van tele a múzeum. Zs korábbi cége műszereket fejlesztett – itt is van néhány. Egészen fellelkesít. Kifelé menet még rámutat a security röntgengépére, hogy tessék, ott a céglogó.
Utolsóként a Lincoln emlékmű, ami szintén nagy és dicső.